به گفته عالیه غانم مادر 70 ساله بن لادن، عبدالله عزام پس از دیدار با بن لادن به پدر معنوی او تبدیل شد و او را در 20 سالگی مورد شستشوی مغزی قرار داد و از او شخص دیگری ساخت.

اسامه بن لادن نفر دوم از چپ در سفری به سوئد در سال 1971

مادر بن لادن کودکی‌اش را در شهر لاذقیه سوریه گذراند در دهه 50 میلادی برای ادامه زندگی به سعودی رفت. پسرش اسامه همه دارایی‌هایش را در افغانستان هزینه کرد.

عالیه غانم گفت که اسامه از نام خانوادگی‌اش به عنوان پوششی برای فعالیت‌هایش استفاده می‌کرد. آخرین باری که اعضای خانواده با اسامه بن لادن دیدار کردند به سال 1999 باز می‌گردد. در آن سال آنها به دیدار بن لادن که در افغانستان و در بیرون قندهار زندگی می‌کرد، رفتند.

مادر بن لادن در سال 1960 و در زمانی که اسامه تنها 3 سال داشت، از پدر اسامه جدا شد، سال‌ها بعد با تاجری به نام محمد العطاس ازدواج کرد.

به گزارش گاردین اسامه سالها بعد در صدر فهرست مبارزه با تروریسم در جهان قرار گرفت. او شهروندان سعودی را به کار گرفت تا دیواری میان شرق و غرب بنا کند. گاردین از یک افسر اطلاعاتی سابق بریتانیا نقل کرد که بن‌لادن عمدا از شهروندان سعودی برای انجام حملات 11 سپتامبر بهره گرفت تا جهان را علیه کشور مادری‌اش بشوراند. او موفق شد جنگ به راه بیاندازد ولی نه آن جنگی که انتظارش را داشت.

منبع : العربیه

 انتهای پیام