(( آرامش ، امید و همدلی ضرورت توسعه کرمانشاه))
سید علاالدین حیدری
توسعه را می توان مقصد و یا آرزوی مشترک و دیرینه هر کرمانشاهی دانست .
آرزوی دیرینه ای که سودای تحقق آن در سر هر کرمانشاهی ، با تعصب خاصی وجود دارد .
تحقق توسعه و نیل به آن چند پیش شرط دارد که ما بعنوان شهروندان و دلسوزان استان ، باید بسترساز آنها باشیم .
بسترهای لازم و ضرورتهای توسعه را می توان در موارد ذیل خلاصه نمود :
آرامش : بر کسی پوشیده نیست که سرمایه گذاری و جذب سرمایه اولین گام در مسیر توسعه است و این مهم محقق نمی گردد ، مگر اینکه بستر سرمایه و فضای سرمایه گذاری برای صاحب سرمایه ، فضایی آرام و توام با آرامش و امنیت باشد . ترسیم چهره ملتهب و پر استرس بر فضای استان موجب تردید سرمایه گذار و دفع سرمایه می گردد .
امید و امیدبخشی به جامعه : برنامه های توسعه ای زمانی محقق و موفق می شوند که لایه های مختلف جامعه در برنامه و اجرای زوایای مختلف آن نقش و باوری عمیق داشته باشند . مشارکت نخبگان و عموم جامعه و احساس تعلق به این برنامه ها از پیش شرطهای رسیدن به اهداف آن است .
القای ناامیدی و ناکارآمدی مدیریت توسعه و مدیر ارشد استان می تواند بازدارنده و عامل موثری در ناکامی توسعه استان گردد . سخن راندن از یاس و کوبیدن بر طبل تخریب استاندار نتیجه ای جز فرصت سوزی و هدررفت منابع و سرمایه های استان ندارد .  همدلی و انسجام : سالهاست نبود همدلی و عدم انسجام از علل ناکامی برنامه توسعه استان بوده و می باشد . وقتی فعالین و نخبگان جامعه بجای تمرکز بر چگونگی تحقق برنامه ها و رفع موانع توسعه در استان بر حواشی بی فایده باشد و نیز بجای صرف انرژی و توان خود در مسیر توسعه ، ظرفیت های ممکن خود را در مسیرهایی غیر ، به کار بگیرند ، نتیجه ای جز رکود و بیکاری فعلی متصور نمی شود . تفرق و شکاف میان میان نخبگان و تیم مدیریت استان خسران بزرگی بر توسعه استان است . عجولانه برخورد کردن با مدیریت توسعه و مدیر ارشد استان دور باطلی است که سالهاست در آن غوطه وریم .
بیایید همه باهم بدور از هیاهو و حواشی بی مورد یاری دهنده استاندار باشیم و ایشان را در تحقق برنامه هایشان یاری نماییم .همدلی و انسجام همه نیروها می تواند برآیند نیروها را افزایش و کارایی مدیریت را بسیار بالاتر از حد انتظار فراهم نماید .
بنده منکر نقد سازنده و منصفانه نبوده و نیستم و معتقدم تمام مسئولین بجهت پالایش و پختگی مداوم برنامه هایشان باید زیر تیغ تیز نقد باشند اما نقد با تخریب بسیار متفاوت است .
ورود به حریم خصوصی استاندار و برجسته نمودن جزئیات کم اهمیت و نیز ایجاد شک و تردید مداوم در توان ایشان را ، نمی توان در قالب نقد منصفانه گنجاند.
القای ابهامات غیرمنطقی در مورد مدیریت مهندس بازوند و تزریق شبهات ناصحیح به لایه های مختلف جامعه حاصلی جز ایجاد دست انداز در مسیر توسعه استان نداشته و نخواهد داشت .
بنظر می رسد در شرایط فعلی استان کرمانشاه ، بیشتر از هر زمان دیگری به آرامش ، امنیت ، همدلی و انسجام نیروها نیاز دارد و حمایت جدی و موثر فعالین و دلسوزان استان از استاندار در کنار توان و تحرک بالای مدیریتی مهندس بازوند می تواند قطار توسعه کرمانشاه را بر ریل مطلوب آن قرار دهد .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غرب دیلی | رسانه جامع غرب دیلی