دفاعیه اول

برای بار چندم متهم شدم | زیبا کلام دارد خدمت می کند ” همین ”

ادریس محمدی | ۷ تیر ۹۷

پس از زلزله دردناک ۲۱ آبان ۹۶ ، با اینکه از اعضای فامیل،آشنایان و دوستانم بسیاری را از دست دادم، اما خود را داغدار تر از مادری که فرزند بی جانش را روی دستش گرفته بود و بر او مرثیه می خواند نیافتم. دریغا که من هیچ کار قابل توجهی نتوانستم انجام دهم و اگر کاری هم کردم شفاف و بی پرده، آن را برای تنویر افکار عمومی منتشر کردم و انقدر کوچک و ناچیز است که اصلا قابلیت بحث کردن ندارد.

در این میان اما دو موضوع، مطرح شد :

۱. طرح ناموفق کتاب معمای غزالی برای تبلیغات بود.

۲. دفاع از زیبا کلام برای صدمین بار در جلسات حقیقی و مجازی برای چه بود؟

خیلی کوتاه:

معمای غزالی دیگر صلاحیت بحث کردن ندارد. نمی دانم شاید اگر اسم من روی کتاب نبود، شاید اگر تقدیم اول به زیبا کلام نبود، شاید اگر مسئول مربوطه کمک می کرد، شاید اگر محل سکونتم جای دیگری بود و هزاران شاید دیگر ، تمام هزار جلد این کتاب به راحتی فروش می رفت. تمامی این ها به کنار، زمانی که شایعه بحث تامین پول اولیه کتاب، تبلیغات و… به میان آمد ( حتی در میان نزدیکان خودم ) رنج مضاعفی بود بر پروژه ناقص معمای ناتمام غزالی .

۲. زیبا کلام اما : نه یک بار بلکه صدان بار از او دفاع کردم و دفاع خواهم کرد. حب من نسبت به او به خیلی وقت پیش بر می گردد. او را استاد خودم می دانم و دفاعیه هایی که در منطقه ارائه داده ام نه به دستور او بوده و نه به اصطلاح آقایان ” چیزی به من ماسیده ” اصلا زیباکلام اهلش نیست و رابط او در منطقه هم کسی دیگر است. گاهی اوقات از او سوالاتی در مورد دهکده امید می پرسم و بخاطر ضیق وقتش مدت ها منتظر جوابش می مانم! به حمدلله حسابش شفاف است و جدیدا کانال اینستاگرام و تلگرام دهکده امید را هم به راه انداخته تا نسبت به حساب ها و مخارج شبهه ای پیش نیاید .

اینکه چرا از علی دایی حمایت نمی کنم یا از نیکی کریمی و… بر می گردد به علل مختلف:

بنده وکیل دایی نیستم! او یک ملت را دارد و حقیر، کوچک تر از آنم که بخواهم از همه به یکباره دفاع کنم! بنده نه وکیل عامه هستم و نه مدعی العموم.

اینکه از دایی به من ” نماسیده ” توهم است . از علی دایی گل هایش در تیم ملی به همه ما ” ماسیده ” از خانم کریمی هم به شخصه انتقاد دارم به همین دلیل علاوه بر تحسین، انتقاداتی هم دارم. ضمن اینکه بنده از نیکی کریمی هیچ شناختی ندارم. از نرگس کلباسی هم همینطور.

مورد بعدی این است که چرا تمام کسانی که از زیبا کلام دفاع می کنند، ما بینشان من – نمی گویم بیش از همه – به شدت تحت فشار روانی قرار می گیرم؟ در حالی که پست و مقام و نفوذ آن ها میلیون ها برابر من است؟ شاید در قیاسشان خرده پا به نظر برسم!

قابل ذکر است که بنده حضورا در جایی نماینده را دیدم و به سبب انتقاد اخیرش از سلبریتی ها، به او گفتم که زیبا کلام به این ملت خدمت می کند و درست نیست و حق نداریم که او را مورد حمله قرار دهیم …

ادامه دارد

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غرب دیلی | رسانه جامع غرب دیلی