🔻روحانی: کاری که ملت ایران انجام داد، در تاریخ می‌ماند

رئیس‌جمهور در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹کاری را که ملت ایران از حدود 50 روز پیش انجام داد، در تاریخ می‌ماند. اینکه ملت ایران تصمیم آینده‌اش چیست و تمام دنیا به جز چند کشور محدود ترامپ و کاخ سفید را محکوم می‌کنند.

🔹هیچ‌کس نگفت که ایران عقب‌نشینی کرده است

🔹در حال حاضر سه راه پیش پای ملت ایران است و دولت به عنوان نماینده مردم و رئیس‌جمهور به عنوان نماینده‌ای که دیروز می‌گفت متکی به 24 میلیون رأی است و امروز می‌گوید متکی به 81 میلیون رأی است، ما با اتکا به ملت ایران و با توجه به ارشادات رهبری معظم دقیقا آنچه را که مصالح ملی تقاضا می‌کند با هماهنگی قوای دیگر حرکت می‌کنیم.

🔹یک راه اینکه در برابر آمریکا تسلیم شویم‌، و ما در برابر ترامپ بگوییم شما چه می‌گویید و آنچه شما می‌گویید انجام می‌دهیم. این راه را هیچ وطن‌دوستی در برابر ظلم، توهین و ناسزا نمی‌پذیرد.

🔹اگر در برابر توهین سر تعظیم فرود بیاوریم به معنای پایان عزت تاریخی ایران است. فکر نمی‌کنم یک نفر از ملت ایران نظرش این باشد که باید در برابر دروغگو، زورگو و توهین‌کننده تسلیم شویم./اعتمادآنلاین

🔻: دولت در خط اول مبارزه است/ سختی را در کنار هم و با هم تحمل می‌کنیم

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹راه دوم این است که ما در برابر آمریکا بایستیم اما دعوا و اختلافات داخلی خود را ادامه بدهیم و یکی بگوید برجام خوب بود، یکی بگوید بد بود

🔹می‌شود این راه دوم را هم پیش ببریم و روبروی هم بایستیم و دعوا کنیم و عده‌ای هم مطالبات مردم را هر روز بالا ببرند. یک عده هم بگویند شرایط عادی است و چرا بازار این وضعیت را دارد و ارز بالا رفته است

🔹می‌توانیم به دولت توهین کنیم. نتیجه این می‌شود که این مقاومت ما با بالاترین هزینه را به مردم ایران و بالاخص برای فقرا و اقشار کم‌درآمد تحمیل می‌کند.

🔹ما باید در برابر خدا پاسخ بدهیم. برای راه دوم هزینه بالایی می‌پردازیم و اقتصاد و فرهنگ ما هر روز بدتر می‌شود، افتراق بیشتر می‌شود، شکاف میان مردم بیشتر می‌شود و این راه مقاومت پر هزینه است

🔹اما راه سوم این است که در برابر آمریکا تسلیم نمی‌شویم، عزت ملت ایران را حفظ می‌کنیم و آمریکا را به زانو در می‌آوریم و ملت ایران مثل همیشه سر بلند خواهند بود و قلدرمابان می‌فهمند که راه اشتباهی را انتخاب کردند

🔹راه سوم این است که ما مقاومت می‌کنیم اما با کمترین هزینه. امروز نماینده ملت یعنی رئیس‌جمهور دست همه را می‌بوسد. در برابر تمام مردم و جناح‌ها حتی آن‌هایی که بدترین اهانت‌ها را به ملت کردند خم می‌شوم و دست آن‌ها را هم می‌بوسم.

🔹امروز روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت ایران است. ما به دنیا نشان می‌دهیم که سختی را تحمل می‌کنیم اما استقلال، آزادی، عزت، جمهوریت، اسلامیت و دینمان را معامله نمی‌کنیم اما سختی را در کنار هم و با هم تحمل می‌کنیم. من امروز می‌گوییم که دولت در خط اول این مبارزه است.

اگر کسی فکر می‌کند دولت می‌ترسد،‌ استعفا می‌کند و یا کنار می‌رود، اشتباه می‌کند

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹آن کسی که در خط اول است باید زیر پای خودش مین را هم ببیند نه آتش توپخانه و هواپیما‌، بلکه باید آتش تفنگ و تیر مستقیم را هم باید ببیند چون در خط مقدم است. این همانی است که پیغمبر هم گفته است در خط مقدم بودن است از شب قدر هم بالاتر است

🔹ما به عنوان خط مقدم و همه نظام و همه مسئولان در کنار هم می‌گوییم که روز سخت است. من می‌گویم که از 18 اردیبهشت هر روز و شب ما یوم و لیله‌القدر است.

🔹اگر کسی فکر می‌کند که دولت می‌ترسد،‌ استعفا می‌کند و یا کنار می‌رود، اشتباه می‌کند. همه ما در کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهدمان وفا می‌کنیم.

🔹ما به مردم وعده دادیم. ما امانت‌دار مردمیم، من به عنوان یک فرد می‌گویم که تا پای جان و آبرو و حیثیت با افتخار می‌ایستیم هیچ ترس و هراسی نداریم. اما شرطش این است که ما دولتی‌ها اول باید فشار را تحمل کنیم. اگر می‌خواهیم که بگوییم روز سختی و فشار است اما برای دیگران است، حتما شکست می‌خوریم.

🔹اگر تا امروز ما 8 ساعت کار می‌کردیم و فردا هم همان 8 ساعت را به همان سبک کار کنیم، موفق نمی‌شویم. شرایط ما امروز متفاوت است و باید به فکر کارشناسان جدید باشیم و از افکار همه استفاده کنیم.

باید نشان دهیم که شرایط امروز با دیروز متفاوت است/ ما بدون مردم پیروز نمی‌شویم

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹باید نشان دهیم که شرایط امروز با دیروز متفاوت است.

🔹اگر مردم در شرایط جدید باید صرفه‌جویی کنند دولت باید شروع کند.

🔹من از رئیس سازمان اداری و استخدامی می‌خواهم که تدوین کنند ما باید در هزینه صرفه‌جویی کنیم. نمی‌شود سال 97 سفرهای خارجی ما و شرکت‌های ما با سال 96 و 95 یکی باشد. اگر ما سال 96 با هیأت 5 نفره سفر خارجی می‌رفتیم امروز باید کمتر کنیم و دو نفره برویم. اگر با بلیط فرست‌کلاس می‌رفتیم باید با بلیط اکونومی برویم.

🔹باید شرایط ما تغییر کند، باید مردم ببینند که از خودمان شروع کردیم، اگر از خودمان شروع کنیم مردم می‌ایستند.

🔹البته که باید تدبیر کنیم و برنامه‌ریزی کنیم ما باید برنامه‌هایمان را برای مردم توضیح بدهیم.

🔹ما بدون مردم پیروز نمی‌شویم، هر کاری می‌کنیم باید برای مردم توضیح بدهیم و مردم را قانع کنند، اگر درست حرکت کنیم حتما مردم از ما حمایت می‌کنند.

باید یک تحول بزرگ ایجاد کنیم و به میدان بیاییم

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹اگر تا دیروز بر یک بیکار فشار بوده است، از امروز این فشار بیشتر است. بنابراین ما باید بیکاری را حل کنیم و وزارت کار باید با تمام قدرت به صحنه بیاید.

🔹باید اشتغال را درست کنیم. با گذشت از هزینه‌های مربوط به تامین اجتماعی برای شش ماه و یک سال، باید اشتغال روستایی را تسریع کنیم.

🔹اگر بخواهیم سبک سال 96 را ادامه دهیم موفق نمی‌شویم، ما در شرایط جدید هستیم.

🔹وزیر کار و وزیر مسکن هر ماه باید بگوید در حوزه کار یا مسکن چه کردیم؟ هیچ دستگاه دولتی حق ندارد زمینی را که لازم ندارد، در اختیار وزارت مسکن قرار ندهد. اگر ببینم بخشی، زمینی بدون استفاده را در سال 97 واگذار نکرده، حتما آن زمان را از آن نهاد می‌گیریم.

🔹ما باید یک تحول بزرگ ایجاد کنیم. باید در اشتغال و در هر موردی که می‌تواند این وضعیت را بهبود بخشد به میدان بیاییم.

همه مواد خام مورد نیاز بخش تولید را با ارز رسمی وارد می‌کنیم/ مردم به ما بگویند که راه چیست

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹اگر می‌خواهید نقدینگی سرگردان را درست هدایت کنید، باید سهام‌تان را در بورس بفروشید. باید در راه خدا با جان و مال فداکاری کنید. سهام بنگاه‌های سودده‌ خود را به بورس بیاورید. این مصوبه‌ای است که به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شده است. تمام وزارت‌خانه‌هایی که می‌توانند اوراقی را منتشر کنند، به میدان بیایند و اوراق را با سود مصوب در اختیار مردم قرار بدهند تا مردم احساس راحتی کنند و ببینند در جایی سرمایه‌گذاری می‌‌کنند که تولید کشور و محیط‌زیست بهبود پیدا می‌کنند.

🔹من به همه تولید‌کنندگان و واردکنندگان و صادرکنندگان و بانک‌ها می‌گویم که می‌توانیم تولیدمان را با این تعهد که من می‌گویم به حرکت در بیاوریم. تعهد این است که همه مواد خام مورد نیاز بخش تولید را با ارز رسمی وارد می‌کنیم.

🔹آن‌هایی که تبلیغات زودهنگام برای مجلس را شروع کردند و توقعات مردم را بالا می‌برند و استانداران باید بدانند که با این رویکرد مردم به آن‌ها رای نمی‌دهند.

🔹من از مردم سوال می‌کنم. شما به ما بگویید که راه چیست. همه باید به تولید داخلی کمک کنیم. امروز یک فرصت برای تولید داخلی است. وقتی ما واردات ده‌ها قلم کالای مصرفی را ممنوع می‌کنیم این مسئله یک فرصت است.

🔹ما تعهد می‌کنیم که حمایت کنیم. ما از قوه قضاییه و مجلس خواستیم که از فضای کسب و کار حمایت کنند. دیروز مقام معظم رهبری فرمود که شما مصوبات دو جلسه سران سه قوه را برای من ارسال کردید و منتظر هستید من تایید کنم، صبر نکنید هر چه تصویب کردید همان زمان ابلاغ کنید.

🔻 امروز روز گله‌گذاری نیست، ‌روز حمایت از هم است

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹مسئله دیگر مبارزه با فقر است، نگذارید به اقشار ضعیف سخت بگذرد. وظیفه همه ما این است که از اقشار تحت فشار حمایت کنیم.

🔹امروز تنظیم بازار به عنوان یک وظیفه بزرگ است. محصولاتی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد شرکت‌های دولتی و وزرا و همه دولتی‌ها باید نظارت کنند و نگذاریم جنس گران شود.

🔹شرکت دولتی با سرمایه دولتی در حال تولید است. وزیر مربوط نظارت کند که در این 51 روز اگر قیمت بالا برده می‌شود برخورد شود.

🔹امروز یک فرصت بزرگ برای بخش خصوصی است. بخش خصوصی باید راه حل پیدا کند ما در کنار بخش خصوصی هستیم

🔹امروز روز گله‌گذاری نیست، ‌روز حمایت از هم است. باید به هم کمک کنیم. همه وزرای مربوطه به بخش خصوصی کمک کنند و از بخش خصوصی کمک بگیرند.

امروز روز حاشیه‌سازی نیست/ باید هم خدمات را بالاتر ببریم هم آنها را ساده‌تر کنیم

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹الان که فصل تابستان است و از مردم می‌خواهیم که در آب و برق صرفه‌جویی کنند باید خود ما هم صرفه‌جویی کنیم. همه وزرا باید مصرف آب و برق زیرمجموعه خود را کنترل کنند.

🔹باید راه صرفه‌جویی را پیدا کنیم. به مردم ابلاغ کنیم که ما یک ساعت به کار موظفمان داوطلبانه اضافه کردیم. اگر ما این کار را کردیم مردم پشت سر ما هستند.

🔹من می‌خواهم که هم خدمات را بالا ببریم و هم آنها را ساده‌تر کنیم. اگر قرار است خدمات گران شود نباید بیش از تورم گران شود.

🔹خواهش می‌کنم همه هنرمندان، فرهیختگان، مراجع اجتماعی و ورزشکاران برای حمایت بیایند.

🔹امروز روزی نیست که به دنبال حاشیه‌سازی باشیم. از مردم کمک بگیرید اما به حاشیه‌های کنار و گوشه جواب ندهید. آنچه به نفع اقتصاد مردم است حتما پاسخ بدهید اما از برخی حرف‌هایی که در فضای مجازی مطرح می‌شود، نرنجید.

🔹اما اگر کسی می‌خواهد افکار مردم را مشوش کند سریع پاسخ بدهید. روابط عمومی‌ها سریع پاسخ بدهند، مردم هم حمایت می‌کنند.

مردم باید احساس کنند که نیاز ضروری روزانه‌شان تامین می‌شود/ اگر همه با هم باشیم و با تدبیر عمل کنیم از این وضعیت عبور می‌کنیم

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹اگر فشار ما فقط خارجی باشد مثل آمریکا و صهیونیسم، حتما ما موفق می‌شویم، اما اگر فشار خارجی با فشار داخلی توأم بشود، دیگر فقط فشار نیست بلکه مهلک است.

🔹با شجاعت کار کنیم، مدیران ما باید شجاعت داشته باشند تا آنچه در این مقطع تاریخی وظیفه‌شان است انجام دهند.

🔹مردم باید احساس کنند که نیاز ضروری روزانه‌شان تامین می‌شود.

🔹وزیر صنعت معدن تجارت باید به مردم بگوید چه اقلامی تامین می‌شود و اگر نیاز به ارز دارد ما آن را تامین می‌کنیم.

🔹باید به مردم اعلام شود که برای چه اقلامی ارز 4200 تومانی پرداخت شده است. ما به تنهایی قادر نیستیم که کنترل کنیم و باید از مردم کمک بگیریم. مردم می‌توانند کنترل کنند. همه مردم باید بدانند قیمت جهانی هر کالا چقدر است. از فضای مجازی استفاده کنید و همه این موارد را به مردم بگویید

🔹باید بگوییم مخصوصا در این 51 روز به چه کسانی برای چه کالایی چقدر ارز دادیم.

🔹مردم بی‌تردید کمک می‌کنند. ما در برابر فشارهای بیرونی نباید عصبانی بشویم. نباید عجله کنیم. نباید سست شویم و قاطع و محکم باید ایستادگی کنیم.

🔹من شک ندارم اگر همه با هم باشیم و با تدبیر عمل کنیم از این وضعیت عبور می‌کنیم.

از این مقطع حساس با موفقیت عبور می‌کنیم

روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت:

🔹من به همه ملت ایران اطمینان می‌دهم که اگر دست به دست هم بدهیم، به آینده امیدوار باشیم و توکل ما به خدا باشد موفق می‌شویم.

🔹فکر نکنید اینکه یک نفر به عنوان رئیس‌جمهور همه مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و به مسلمانان ظلم می‌کند،‌ کارش بدون پاسخ می‌ماند.

🔹شما سرمایه‌ای دارید که ترامپ و آمریکا ندارد، شما خدایی دارید که مهربان است.

🔹زندگی سخت‌تر خواهد بود اما افتخارات ما و سربلندی ما در تاریخ بیشتر خواهد بود.

🔹اگر احساس ما مسئولان اجرایی این باشد که در خط مقدم هستیم، اگر تولیدکنندگان احساس کنند که بار مسئولیت بر عهده آن‌هاست و اگر همه بدانیم که در برابر یک قلدر ایستادگی می‌کنیم حتما پیروز می‌شویم و از این مقطع حساس با موفقیت عبور می‌کنیم.

منبع : اعتماد آنلاین

غرب دیلی | رسانه جامع غرب دیلی