#صدای_شما #اختصاصی_غرب_دیلی

 لازم به ذکر است که آنچه که شهروندان برای ما می فرستند؛ لزوما تابع سیاست ها و دیدگاه های غرب دیلی نیست و این رسانه صرفا انتشار دهنده آن است و مسئولیتی در قبال آن ندارد.

ابهامات پشت پرده ی سفره ی خالی شهرداری

شهروند

جناب آقای بازوند استاندار کرمانشاه بارها و بارها در محافل مختلف و به تازگی در دیدار با دانشجویان اعلام کردند که فقدان مطالبه گری در بین نخبگان کرمانشاه عامل توسعه نیافتن این شهر و استان است! اما جناب بازوند بنده برخلاف نظر شما فکر می کنم که مطالبات این مردم و نخبگانشان در حافظه تاریخی مدیران ثبت و ضبط گردیده است با این حال آنچه که توسعه در این استان را کند و متوقف گردانیده است نه فقر مطالبه گری بلکه خلف وعده مدیر و نماینده این شهر و استان است. طی چند ماه گذشته برخی از اعضای شورای شهر کرمانشاه و حتی مدیران ارشد استانداری بارها از روند کند و بعضا متوقف گشتن طرح های توسعه ای و پروژه های عمرانی در شهرداری ابراز نارضایتی کرده اند و هر بار با طرح این گلایه و اعتراض بعضی از مدیران و اعضای شورا از عملکرد شهردار کرمانشاه، مردم و پرسنل شهرداری را نسبت به اصلاح امور امیدوار نمودند. اما گویا این موضع گیری و مخالفت ها صرفا کارکرد رسانه ای داشته و چه بسا در راستای دادن و گرفتن امتیاز با شخص شهردار صورت گرفته است.

بله جناب استاندار با کمال تاسف باید عرض کنم که مطالبه و فرهنگ مطالبه گری را شما مدیران از این مردم بازستانده اید. آنجا که منافع شبکه مدیران به طور کاملا هماهنگ در تقابل با منافع مردم قرار می گیرد فریادهای مطالبه گرانه در راهروها، اتاق و سالن ادارات به نجوا و شکوه و شکایات در تاکسی محبوس می شود.
این یاداشت فقط وجدان خفته ی شورا را خطاب قرار نداده است در واقع می توان انتظار داشت در صورت داشتن احساس مسئولیت پذیری اجتماعی در بین مدیران و مسئولان و نمایندگان استان، همه ی وجدان های آگاه و تصمیم گیر، خود را مسئول شرمساری یک نیروی شرکتی شهرداری در برابر خانواده اش بدانند و برخلاف رویه ای که در پشت پرده تصمیم گیری ها در پیش گرفته شده است خود را ملزم به پاسخگویی بدانند خصوصا در مورد شهرداری که بنابر فشارها از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری ناچار است گهگاه امرار معاش مجموعه تحت امر خود را فدای منافع پیمانکار خارج از خانواده خدوم شهرداری کند.

جناب شهردار اجازه بفرمایید یک واقعیت را به عرضتان برسانم شما با عملکردتان در شهرداری داعیه ی برتری و دفاع از انتصاب مدیران بومی توسط دلسوزان این شهر را به سخره گرفتید و زبانشان را الکن ساختید. با عملکردتان مرزهای ناتوانی در قطع دست های مافیای پیمانکاری پروژه ها فرسنگ ها جابجا کردید.
البته نباید از مدار انصاف خارج شد و بر توانایی لابی گری باندهای فساد اقتصادی در برقراری ارتباط برای جذب طرح ها و دارایی های شهر به سود خود و نه مردم اذعان نکرد و صحه نگذاشت. معامله گری عده ای در شورا و بدنه شهرداری با مخالفان و بستن زبانشان با دادن هرنوع امتیاز ستودنی است. با اولویت قرار دادن پرداخت کلیه ی طلبهای پیمانکاران اطرافتان ثابت کردید که رسالت شما و دغدغه تان تامین منافع عده ای سودجو و منفعت طلب است.
جناب آقای آرش رضایی شهردار محترم کرمانشاه احتمالا به این نتیجه رسیده اید که زورتان به هیچ کدام از این مفسدان و تصمیم بگیران در سایه نمی رسد که استعفا را بر ماندن ترجیح دادید اما ای کاش از سر صداقت با مردم سخن می گفتید و به نیروی بدنه اجتماعی برای حمایت از رویه ی درست خود ایمان داشتید. باور بفرمایید برای کارگر و کارمندتان اقدامات مبهم و پشت پرده قابل پذیرش نیست. آنها برخلاف شما خدمت به شهر را اولی تر از مصائب و مشکلات خود قرار داده اند وشاید برای تغییر شرایط متکی به خواست و اراده هیچ مدیر و نماینده ای نگردند و فارغ از هر سود و زیان شخصی و صرفا برای شهر و سرفرازی در پیشگاه خانواده طومار تغییر را فریاد بزنند.
در پایان اجازه بفرمایید پیام خسته نباشید خانواده شهرداری کرمانشاه را به سبب مقروض شدن، مسدود شدن حساب های بانکی و شرمنده زن و فرزند شدن شان صرفاً به خاطر متمکن و متمول شدن و پر گشتن حساب های بانکی شبکه پیمانکاران خدمت شما عرض نمایم. سودجویانی که سفره ی خانواده ی شهرداری را که قرار بود از قِبل پویایی شهرمان رونق بگیرد ماه به ماه کوچک و کوچک تر گردانیده اند و شما با اعلام عدم پرداخت حقوق این ماه پرسنل شهرداری این سفره را به کل جمع کردید.
اگر به عمران و آبادانی این شهر اعتقاد دارید بر تداوم فساد خط بطلان بکشید و با شفاف سازی مالی در مورد این مجموعه به آبادانی آن کمک کنید.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غرب دیلی | رسانه جامع غرب دیلی